Sýkorky, srnky a káně...

Dnes po delší době vykouklo sluníčko tak jsem neváhal a vydal se otestovat novou stativovou hlavu Benro GH2.

Benro GH-2

Nejdříve jsem zamířil na zahradu a vytvořil fotokryt (klacek opřený o strom přehozený celtou). Na pokácený kmen ležící na zemi, asi dva metry od fotokrytu, jsem nasypal nějaké to zrní slunečnice, připravil poblíž větvičku na odsedávání a šel se schovat do fotokrytu. Půl hodiny jsem čekal a stále žádná sýkorka či jiný pták. Takže jsem z mobilu pustil nahrávku vábení a hned se jedna objevila. Netrvalo dlouho a sedla si na připravenou větvičku a já mohl fotit.

Sýkora koňadra (Parus major)Sýkora koňadra (Parus major)

Celkem už mi začala být zima tak jsem opustil zahradu a vydal se autem na místo, na ktérém jsem již několikrát viděl káňata. Bylo to asi 20km od Litoměřic takže jsem se v autě pěkně zahřál. Po příjezdu na místo jsem na stromech viděl několik káňat, vylezl jsem z auta, nahodil dlouhý objektiv, připravil stativ a káně bylo samozřejmě v trapu :) . Ale na poli byl ještě zajíc. Dal jsme se tedy k němu. Pole bylo sice pokryté sněhem ale malou vrstvou, takže na plížení to v žádném případě nebylo. Vypadal bych jako prase :) . Zajíc samozřejmě zdrhnul a žádná fotka z toho nebyla, ale kousek dál bylo vidět několik srnek. Takže hurá k nim. Pole bylo rozlehlé a bylo vidět z jednoho konce na druhý proto si ho srnky také vybraly. Takže jsem předem počítal s tím, že z toho asi nic moc nebude když se nebudu plazit. I tak jsem to ale zkusil. Už jsem byl skoro na dostřel a srnky mě zmerčily. Poodběhly kousek dál do malého údolíčka. Takže nejblíže jsem se dostal u této fotky.

Foto
Koukaly na mě pěkně :)


Foto
Ani jsem nevěřil kolik jich tam bylo. Rovných 20.Z auta jsem se snažil vyfotit několik káňat sedících na stromech podél silnice, ale při každém zastavení ihned odlétly. Takže z toho nakonec byla jenom tato hrůza.

FotoPříště ale vím, kam na káňata a co sebou. Stativová hlava pracuje výborně.